Διακρίσεις στις τρεις ομάδες ρομποτικής του Π.Ε.Κ –Τ.Π.Ε. Γρεβενών στον Περιφερειακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2023

Διακρίσεις στις τρεις ομάδες ρομποτικής του Πόλου Εκπαιδευτικής Καινοτομίας –Τ.Π.Ε. Γρεβενών επιφύλασσε η συμμετοχή τους στον Περιφερειακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2023 του Πανελλήνιου Διαγωνισμού WRO HELLAS με θέμα «Η Πόλη που Ονειρεύομαι / Smart City» που πραγματοποιήθηκε στο 4ο ΓΕΛ Κοζάνης.

Οι ομάδες  μας απέσπασαν τα παρακάτω βραβεία και κατέλαβαν τις εξής θέσεις στην κατηγορία Regular – Τρίλιζα Αρχαρίων:

1η Θέση : Η ομάδα Robo Experts με τους μαθητές Γιαννούλα Κωνσταντίνο, Ποράβα Βασιλική και Σαρηπαπαζίδη Γιάννη του 1ου Γυμνασίου Γρεβενών

2η Θέση : Η ομάδα Robo Cool με τους μαθητές Γιαννούλα Γιώργο, Κιβρόγλου Πρόδρομο του 1ου Γυμνασίου Γρεβενών και Ντούνα Γιώργο του 5ου Δημοτικού Γρεβενών

Βραβείο Στρατηγικής : Η ομάδα Clever Engineers με τους μαθητές Τζιόλα Μάριο του 1ου Γυμνασίου Γρεβενών, Μπαρλαγιάννη Αναστάσιο και Μπούσιο Στέργιο του 2ου Γυμνασίου Γρεβενών!

Οι ομάδες έχουν το εισιτήριο να εκπροσωπήσουν τη Δυτική Μακεδονία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής του WRO HELLAS που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα στις 26 Μαρτίου 2023.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την εξαιρετική τους προσπάθεια, την επιμονή και υπομονή τους και την αγάπη τους για τη ρομποτική!!

Οι Προπονητές

Μωϋσιάδης Βασίλειος