Την εβδομάδα από 4/12/2023 μέχρι 8/12/2023, το 5ο Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας, το Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας και το Δημοτικό Σχολείο Υδρούσας, στο πλαίσιο της διαπιστευμένης κοινοπραξίας Erasmus+ Cultural Heritage Art Innovation – CHAIN που έχουν συγκροτήσει, υποδέχτηκαν 6  εκπαιδευτικούς από το σχολείο Radu Tudoran School που βρίσκεται στη Βράιλα της Ρουμανίας.

Ο Πόλος Εκπαιδευτικής Καινοτομίας ΤΠΕ (ΠΕΚΤΠΕ) Φλώρινας, της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας, το απόγευμα της Δευτέρας 4/12/2023, υποδέχτηκε στον χώρο του τους φιλοξενουμένους καθηγητές οι οποίοι έλαβαν μέρος στο εργαστήριο (workshop) «Ρομποτική σε μικρά παιδιά». Αρχικά παρακολούθησαν την παρουσίαση του κιτ ρομποτικής mtiny, και στη συνέχεια ακολουθώντας τις οδηγίες που τους δόθηκαν κλήθηκαν να το προγραμματίσουν.

Κατηγορίες: ErasmusΑνακοινώσεις

0 σχόλια